Ενόψει Χριστουγέννων, ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Πύλης αποφάσισε να μοιράσει χαμόγελα στο σχολείο μας. Έτσι έχοντας τη βοήθεια του Δήμου Πύλης αλλά και των μαθητών του δημοτικού σχολείου πύλης ετοίμασαν Μία έκπληξη για τα παιδιά μας. Την Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου οι εκπρόσωποι του δήμου, η Μ. Πανάγου (πρόεδρος ΟΚΠΑΔ) και ο Γ. Τζιωρτζιώτης (αντιδήμαρχος αθλητισμού) μας χάρισαν ένα αληθινό έλατο. Μαζί με τους εκπροσώπους του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων τον Γ. Τσαρούχα, την Ε. Χαντζιάρα, την Ε. Σταφυλά, την Γ. Κωτούλα και τον Ι. Αθανασίου, καθώς και τους μαθητές της ΣΤ’ τάξης με την υπεύθυνη του Τμήματος Ε. Μαγαλιού, μοίρασαν στολίδια και στόλισαν μαζί με τα παιδιά μας το έλατο. Στη συνέχεια αντάλλαξαν δωράκια και χριστουγεννιάτικες κάρτες με τους μαθητές μας.
Έτσι, ένα όμορφο χριστουγεννιάτικο πάρτι άρχισε…. Και ποιος ξέρει;…. Ίσως είναι η αρχή μιας όμορφης συνεργασίας.