Οι μαθητές/τριες και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου ευχαριστεί θερμά την κα Κοντοτόλη Μαρίνα για την προσφορά της στην ανακαίνιση της κουζίνας του σχολείου.

Με τη γενναιόδωρη χορηγία της τοποθετήθηκαν νέα ντουλάπια κουζίνας και αγοράστηκαν καινούριες καρέκλες.

Η αίθουσα της κουζίνας έχει διπλό ρόλο , εκτός από την καθημερινή λειτουργία της για το φαγητό των μαθητριών-ών, λειτουργεί και ως εργαστήριο αυτόνομης διαβίωσης. Ειδικότερα ?ε το ?άθη?α επιδιώκεται να καλλιεργηθεί: «Η κατάκτηση γνώσεων και δεξιοτήτων που αφορούν στην προσωπική υγιεινή και φροντίδα , στην ασφαλή διαβίωση στο σπίτι, στη συ??ετοχή στη ζωή της κοινότητας, στα δικαιώ?ατα και στις ευθύνες του πολίτη και στην επαγγελ?ατική συνείδηση.»

Επίσης ευχαριστούμε την εταιρεία BESIOS WOOD για τη δωρεά του νεροχύτη της κουζίνας και την εταιρεία Αφοι Καραγκούνη για τη δωρεά των πλακιδίων τοίχου και των υλικών τοποθέτησης και τον κ. Ριζαριώτη Παύλο για την δωρεάν τοποθέτηση των πλακιδίων.